fbpx
Live Chat Software
11
APR
2013

Koduste vahenditega plekkide vastu

by :
comment : 0

Asfalt – leota plekki kuuma piimaga, seejärel pese sooja piimaga. Plekikohta võib hõõruda ka tärpentini, piirituse või bensiiniga.
Hallitus – hõõru plekki nuuskpiiritusega, mis on veega lahjendatud (suhtes 1 : 10), või äädikaga. Või kalla peale hapupiima ja jäta ööseks seisma, loputa hommikul.
Kohvi – pese kõigepealt leige soolaka veega, seejärel loputa jaheda veega. Väiksematele kohviplekkidele riputa peent soola ja hõõru neid seejärel kergelt niiske lapiga. Seisnud kohviplekki töötle järgmise seguga: 1 tl glütseriini, 1 tl vett, mõni tilk nuuskpiiritust. Plekijälg eemalda kuuma veega.
Küünlavaha – tahenda jääkuubikuga ja kraabi siis nüri noaga ettevaatlikult ära. Seejärel eemalda puru tolmuimejaga. Võid ka tupsutada tärpentiniga ja loputada sooja veega.
Liim – leota tulise veega, siis kraabi maha. Võib ka hõõruda äädikasse kastetud lapiga.
Mahl – puista peale soola ja seejärel pese kuuma vee ja seebiga. Vana mahlaplekki leota sidrunimahlaga.
Moos – värsked punase moosi plekid eemalduvad tavalisel pesemisel. Vana plekki leota kõigepealt booraksilahuses, seejärel pese valgendajat sisaldava pesupulbriga.
Mootoriõli – värske pleki saab maha nõudepesuvahendiga tupsutades, vana plekki leota bensiiniga ja loputa leige veega.
Muna – lase ära kuivada, kaabi nüri noaga maha ja pese leige või peaaegu külma veega.
Närimiskumm – tahenda jääkuubikuga ja kraabi siis nüri noaga ettevaatlikult ära. Seejärel eemalda puru tolmuimejaga.
Pastapliiats – tee plekk sooja veega märjaks, puista peale sidrunhapet ja pese kõik umbes veerand tunni pärast sooja veega puhtaks.
Piim – värske piimaplekk eemalda leige veega. Vana plekki leota kanges booraksilahuses (40g liitri vee kohta), seejärel pese.
Rasv – pane plekile poorne paber ja vajuta sooja triikraua otsaga, kuni rasv imendub paberisse. Värskele rasvaplekile raputa tärklist ja puhasta plekikoht bensiiniga. Võid ka plekki värvitu vedela nõudepesuvahendiga hõõruda.
Pori – kuivata ja eemalda tolmuimejaga.
Puuviljad ja marjad – raputa plekile soola, siis tupsuta leige veega ja pese šampooniga.
Rohi – värsked rohuplekid saab maha petipiimaga hõõrudes. Vanema rohupleki vastu aitab hõõrumine piirituse või nuuskpiirituse 5% lahusega. Aidata võib ka hambapastaga harjamine.
Rooste – värsket plekki hõõru sidruniviilu või sidrunihappega või pese hapupiimaga. Vanad roosteplekid kata soolalahusega ja auruta. Seejärel kuivata ja harja koht puhtaks.
Šokolaad – leota plekki soojas piimas või värvitu nõudepesuvahendi lahuses, siis loputa leige veega ja pese šampooniga.
Tahm ja nõgi – puhasta õrnalt tolmuimejaga, siis tupsuta tärpentiniga. Teine võimalus on puistata plekile soola, lasta veidi seista ja seejärel harjata.
Tõrv – leota plekki kuuma piimaga, seejärel pese sooja piimaga. Plekikohta võib hõõruda ka tärpentini, piirituse või bensiiniga.
Uriin – tupsuta 50% äädikalahusega ja pese šampooniga.
Vein – pane plekile soola, siis pese sidrunimahla ja seebiga.
Veri – tupsuta külma veega, siis pese seebiga. Lõpuks tupsuta plekikohta nuuskpiiritusega, siis ei kuiva see kollakaks.
Või – pane plekile poorne paber ja vajuta sooja triikraua otsaga, kuni rasv imendub paberisse. Värskele rasvaplekile raputa tärklist ja puhasta plekikoht bensiiniga. Võid hõõruda plekki ka värvitu vedela nõudepesuvahendiga.
Väljaheited – tupsuta 50% äädikalahusega, siis pese šampooniga.
Värv – õlivärv eemalda tärpentiniga ja loputa leige veega, vesilahustuv värv pese leige vee ja seebiga.
Õlu – pese leige soolaveega.

Leave a Reply

*

captcha *