fbpx
Live Chat Software
11
APR
2013

Pliitide ja ahjude hooldamine

by :
comment : 0

Ahjude puhastamisel ei tohi mingil tingimusel kasutada kõrgsurve veejuga või kuuma auru.

Pliit väljastpoolt

Väljastpoolt piisab pliidi pühkimisest niiske lapiga. Tugeva määrdumise puhul tilgutage lapile paar tilka nõude käsitsipesemiseks mõeldud nõudepesuvahendit. Ärge kasutage tugevatoimelisi või abrasiivseid vahendeid kuna tulemuseks võib olla seadme välimuse tuhmistumine. Puhastusaine juhuslikul sattumisel pliidi pinnale tuleb ta lihtsalt veega ära pesta. Erinevate värvuste olemasolu pliidi esipoolel on tingitud erinevate materjalide nagu klaas, plastik, metall, kasutamisest seadme esikülje valmistamisel. Kontrollnuppude paneel Võimalus korral tuleb puhastada vaid välja lülitatud seadet (et mitte nuppude asendeid kogemata muuta).

Lisatarvikud

Kõige parem on lisatarvikud panna kohe peale kasutamist nõude käsitsi pesemiseks mõeldud nõudepesuvedeliku lahusesse likku. Leotamise järel tulevad toidu jäägid kergemalt kas siis harja või nõudepesusvammi abil hõõrudes ära. Küpsetusplaadi grillimiseks kasutatavad elemendid võib loputada universaalse küpsetusplaadi peal või siis pesta nõudepesumasinas.

Ahju sisemus

Ahju hea seisukord säilib pikaks ajaks kui järgida järgmisi reegleid: Ärge kasutage kunagi tugevaid või karme švamme tugevalt määrdunud nõude puhastamiseks. Ahju isemuse puhastamiseks mõeludd vahenditega võib puhastada ainult emaileeritud pindu.

Et puhastamine oleks kergem

Võite sisse lülitada ahju sisevalgustuse.

Võite eemaldada ahju ukse.

Katalüütilise emaili puhastamine

Katalüütilise emailiga kaetud ahju siseseinad puhastuvad ahju töötamise ajal ise. Tugeva määrdumise korral võivad plekid eemalduda alles peale ahju mitmekordset kasutamist. Võimalikke jääke võib sellise eriemaili pinnalt eemaldada vaid ainult kuiva lapi või pehme harjaga. Mitte mingil juhul ei tohi katalüütilise emaili puhastamiseks kasutada ahjude puhastamiseks mõeldud vahendeid. Emaili värvuse mõningane muutmine ei avalda mõju isepuhastumisvõimele.

Teiste emailpindade puhastamine

Peske kergelt määrdunud kohad ahju sisemuse põhjas ning külgseintel sooja seebivee või äädika lahusega. Põhja ja külgede tugeva määrdumise korral on võite kasutada ahjude puhastamiseks mõeldud vahendeid, kuid ainult jahtunud ahju korral. Kandke puhastusvahend pindadele ning laske tal mõni aeg mõjuda. Tähelepanu: kandke vahendit ainult ahju põhjale ning seintele. Juhul kui määrdumine on püsiv kuumutage ahi kaheks minutiks (mitte rohkem) 50°C-ni. Vastasel juhul võib email kattuda plekkidega. Kuivatage hoolikalt ahju sisemus.

Ahju sisemuses oleva lambi klaaskate

Ahju lambi klaaskatet on kõige parem puhastada seebiveega.

Juhtnöörid

Ahju kapi sisemised pinnad on kaetud emailiga. Väga suurte temperatuuride korral võib email välja põleda, mi ei endaga aga kaasa märkimisväärset muudatust emaili värvis. Õhemate küpsetusplaatide servad ei ole emailiga täielikult kaetud. Sellele vaatamata ei ole ohtu, et plaat rostetama hakkaks.

Leave a Reply

*

captcha *