fbpx
Live Chat Software

Põrandate vahatamine.

Põrandate vahatamise eesmärk on lihtsustada hooldust, muuta põrand vastupidavaks kriimustuste ja plekkide tekkimise suhtes ning tõsta niiskuskindlust. Samuti lisab vahatamine põrandale kauni läike ja täidab mikrokriimud põrandakattel, kaitstes seda edasi kulumast. TOIMING: kergesti liigutatavate mööbliosade eemaldamine, põrandalt  vana vanakihi eemaldamine spetsiaalse  aluselise (ph tase u. 13-14) pesuainega. Peale vaha eemaldamist tuleb põrand loputada ja veeimejaga kuivatada, seejärel kantakse põrandale uus vahakiht. PVC katetele kantakse peale 2 vahakihti. Uue vahakihi pealekandmise sagedus sõltub sellest,  kui käidava  ruumi või põrandaga on tegemist ja millist vaha kasutatakse. Kodutingimustes toimub vahatamine tavaliselt 1-2 korda aastas ja avalikes ruumides 2-4 korda aastas.

Vaipade keemiline puhastus.

TOIMING: kergesti liigutatavate mööbliosade eemaldamine, lahtise prahi tolmuimemine, vaipkattele piserdatakse  puhastusaine, mis muudab mustuse kergesti eemaldatavaks. Seejärel toimub vaipkatte masinpesemine, mille abil hõõrutakse mustus vaibalt lahti. Veeimejaga loputatakse ja imetakse vaipkattelt puhastusaine koos mustusega välja. Lõplik vaipkatte kuivamisaeg on kuni 12 tundi sõltuvalt ruumi temperatuurist ja ventilatsioonist. Vaipkatte puhastust tuleks teha vastavalt käidavusele ja määrdumisele, keskmiselt 2 korda aastas.

Puitpõrandate õlitamine.

TOIMING: kergesti liigutatavate mööbliosade eemaldamine, lahtise prahi tolmuimemine, plekkide eemaldamine, puhastusaine piserdamine, masinpesemine, katmine hooldusõliga, töötlemine hõõrumismasinaga, üleliigse õlikihi eemaldamine, töötlemine poleerimismasinaga.

Põrandate lakkimine.

Puitpõrandate, parkettpõrandate, treppide lihvimine ja lakkimine. Eesmärk on kaitsta ja säilitada põrandakatete vastupidavust ja väljanägemist. TOIMING: vana lakikiht lihvitakse põrandakattelt maha lihvmasinaga  ning seejärel kantakse põrandale uus lakikiht. Hooldussagedust tuleb jälgida vastavalt kulumisastmele.