fbpx
Live Chat Software
11
APR
2013

Puhastusvahendid

by :
comment : 0

Puhastusvahendi Cif reklaamis eemaldab õrn naisekäsi aknaraamilt mustuse ainsa silmapilguga nii, et raam pole mitte ainult puhas, vaid saab ka «bling-bling»-läike, mida silmal lausa valus vaadata. Tekib küsimus, kas üks pealtnäha täiesti tavaline puhastusvahend – mida ju Cif on – sellega ka tegelikult hakkama saab. «Vedel abrasiivne puhastusvahend, mis on eriti efektiivne tänu selles sisalduvale kloorile,» seisab sildil, kus on ka märge: «seep <5%, kloori sisaldav pleegitusvahend <5%». Kahtlused süvenevad ostutšekki vaadates – 13 krooni! Eksitava reklaamiga (taimeõli ei muutunudki allikaveeks) Cillit Bang Multi Grease Cleaner näiteks maksis seitse korda rohkem.

Professionaal: imerohtu ei ole.
Linnade tänavatolm tekitab kevaditi puhastusfirmadele palju peavalu. Tervisekaitseinspektsiooni andmetel põhjustab tänavatel lendlev tolm peale mustuse ka hingamisteede haigusi ning allergiate ägenemist. Andre Tühane Tallinna puhastusfirmast Kuldsed Käed on Cifi suhtes positiivselt meelestatud, kuigi nendib, et professionaalid kasutavad siiski teisi vahendeid, neid, mida toidupoe müügilettidelt ei leia. Cifi liigitab ta kodukeemia alla. «Tänavatolmu vastu imerohtu ei ole,» sõnab Tühane. «Võib kasutada tavalisi aknapesuvahendeid ja aknapesunuustikut.» Aknaraame soovitab Tühane pesta mikrokiudlapiga. Tühane lisab, et Cif toimib eriti hästi just plastraamide puhul, puitraamide puhastamiseks võiks kasutada juba muud (loe – kallimat) kraami.

Hallikas plekk jääb kripeldama

Katsetamiseks valitud aknaraam on nagu reklaamis nähtugi kaetud mõõduka saastakihiga, sest möödunud aastal käis hoovis kõva lammutustöö. Ilmselgelt ei ole koristaja akent puhastanud kuid, kui mitte aastaid. «Cif eemaldab mustuse kõikjal sinu kodus. Parim universaalne puhastusvahend Cifilt,» kumab kõrvus reklaamist kuuldu. No selge, hakkame siis pihta. Puhastusvahend rõõmsalt raamile purtsatatud, paneb esimene kloorilõhnapahvak silmi pööritama. Vist oleks pidanud siiski kummikindad kätte tõmbama, sest kas seal ei olnud märge… «ÄRRITAV», loen sildilt, kõik suured tähed. Kiirelt saab selgeks, et aega läheb siin rohkem kui reklaamis nähtud sutsuke, ehkki ropp mustusekiht, vähemalt pealmine osa sellest, on üpriski aldis järele andma. Kõik oleks otsekui tore, aga… Pärast kaks minutit kestnud loputamist ja nühkimist on aknaraam tõepoolest säravvalge, välja arvatud üks ruutsentimeetrine koht, kuhu mustus on liiga jõudsalt sisse sööbinud. Hallikas plekk jääbki võitmatuks takistuseks, kuigi muutub ägeda nühkimise tulemusel üha tuhmimaks. Isegi kahju on – äärepealt oleks teoks saanud esimene katse, mille lõpp vastanuks toote reklaamile…

VÄIDE

Puhastusvahend Cif puhastab hetkega paksu tänavatolmukihiga kaetud aknaraami, andes sellele säravpuhta läike.

EELDUS

Puhastusfirma Kuldsed Käed juhataja Andre Tühase kinnitusel võib Cif sellega täiesti hakkama saada, ehkki tema ise eelistab tänavatolmu eemaldamiseks muid vahendeid.

TULEMUS

Pärast rohket loputamist ja nühkimist on aknaraam säravvalge, välja arvatud üks ruutsentimeetrine koht, kuhu mustus liiga jõudsalt sisse sööbinud. Hallikas plekk jääbki kaheminutise nühkimise järel pinnale alles.

Leave a Reply

*

captcha *