fbpx
Live Chat Software
15
OCT
2018

Sügisene suurpuhastus.

comment : 0

robert-zunikoff-1080447-unsplash

Kevadisest suurpuhastusest on kõik kuulnud. Ometi aga soovitatakse just tervise seisukohast teha suurpuhastust kaks korda aastas: kevadel ja sügisel.

the-creative-exchange-682638-unsplash

Sügisel langeb välistemperatuur ning algab küttehooaeg. Samuti sulgeme aknad ning see annab pisikutele, allergeenidele soodsad elutingimused. Vaibad ja pehmemööbel on sooja suvega ohtralt kogunud endasse mustust ja tolmu. Lisaks on erinevad kohad, mis on silme alt ära, näiteks mööbli tagused, tolmu täis.

zach-lucero-1067360-unsplash

Kui pesid aknaid viimati kevadel, on suve jooksul need tolmuseks saanud. Kuigi sul võib olla kiusatus lükata akende pesemise töö kevadesse, näed peagi, et vihmavesi toob üsna drastiliselt välja klaaspinnale kogunenud mustuse. Aknaid saab edukalt pesta kuni on veel soojakraadid, seega päevasel ajal jõuab sügisel ka selle töö kenasti ära teha. Aknaid puhastatakse loomulikult ka külmakraadidega, ent kindla ja hea tulemuse annab just see, kui see töö saab tehtud enne külma.

radek-skrzypczak-50471-unsplash

Kuna väljas on üha niiskem, tassime paratamatult ka jalatsitega rohkem mustust tuppa. Uksematt on alati hea mõte – nii jätad suurema pori siseruumidesse toomata. Kindlasti vaata üle ka oma põrandad, et need oleks korrektselt hooldatud. Nii väldid nende enneaegset kulumist.

 

About the Author

Leave a Reply

*

captcha *